GEO / ENG
Announcements
კონფერენციის პროგრამა 19 ნოემბერი

პროგრამა

 

თსსა რესტავრაციის, ხელოვნების ისტორიისა და თეორიის ფაკულტეტი გიწვევთ სტუდენტურ კონფერენციაზე, რომელიც ტარდება თბილისის საერთაშორისო რეგიონალური ფესტივალის "ხარისხი და პროფესია" ფარგლებში

 

10:00 - კონფერენციის გახსნა
მისასალმებელი სიტყვა
ნანა იაშვილი - არქიტექტურის დოქტორი, პროფესორი, პროექტის ხელმძღვანელი
თინათინ კლდიაშვილი - პროფესორი, თსსა რექტორი
დიმიტრი თუმანიშვილი - პროფესორი, ხელოვნებათმცოდნეობის დოქტორი

 

სესია I
მოდერატორი - ანა კლდიაშვილი, პროფესორი, ხელოვნებათმცოდნეობის დოქტორი
მომხსენებლები:
1. სოფიო ჭანიშვილი
მანგლისის სიონის მხატვრობის ერთი გამოსახულების შესახებ (ლომზე ამხედრებული ჭაბუკის იკონოგრაფიული ანალიზი)
2. ნოდარ არონიშიძე
ფიროსმანის დიდი ნატურმორტი - სივრცის პრობლემისთვის
3. სოფიო გაგოშიძე
ზემო ნიქოზის ღვთაების ეკლესიის აღმოსავლეთი ფასადის რელიეფი
4. ესმა ტყებუჩავა
ახალი შუამთის პორტრეტთა იდენტიფიკაციისთვის
5. ვერიკო გოცირიძე
ლ. გუდიაშვილის ერთი უცნობი ნამუშევრის შესახებ
6. ქეთევან ჯანანაშვილი
ალბერტ ზალცმანის შემოქმედების თავისებურებები

12:30 ყავით გამასპინძლება
13:00 სასტენდო მოხსენებების პრეზენტაცია

1. თამარ სიხარულიძე
საბრძოლო ნაგებობებად ქცეული ეკლესიები
2. კესო ბურჭულაძე
წმ. გიორგის ქანდაკება თავისუფლების მოედანზე
3. ლანა ბაზლიძე
ციტაციის მეთოდის ერთი ასპექტი გ. ბუღაძის სერიაში „ტონდო“
4. მარიამ წიქარიძე
ურიელ აკოსტა - ოცხელის მხატვრული ფორმა და მარჯანიშვილის კონცეფცია
5. ნინო ბარნაბიშვილი
სურბნიშნის ტაძრის ისტორიიდან

 

II სესია

13:30 მოდერატორი - ნინო ჭოღოშვილი, ხელოვნებათმცოდნეობის დოქტორი
1. მარიამ ლორია
1970-80-იანი წლების ქართული ხელოვნების ასპექტები - მერაბ აბრამიშვილის, ლევან ჭოღოშვილის და ირაკლი ფარჯიანის მხატვრობის მაგალითზე
2. გურამ კაპანაძე
ბორის შავერდიანი - ჩემოდანი მამის ნეგატივებით
3. ანა გაბელაია
ვიდეოარტი საქართველოში
4. ნათია მსხილაძე
პერფორმანსი ქართულ ხელოვნებაში. ჯგუფი „ბულიონი“
5. ანა ნემსაძე
ნიშანი და მისი ფუნქციობის ველი თანამედროვე ქართულ მასკულტურაში
6. ქეთევან ცეცხლაძე
ქართული ავანგარდი საბჭოთა მმართველობის მიწურულს
7. თამთა-თამარ შავგულიძე
ქართული რელიეფიდან ქართულ ქანდაკებამდე